Tarayıcılara Özel Pop-up | Açılır Menü Engelleme

Bu yazımızda internette gezinirken karışımıza birden çıkan pop-up yani açılır sayfaları nasıl engelleyebileceğimiz konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Bunların engellenmesi konusunda  farklı tarayıcılar için hangi yöntemlerin kullanıldığını anlatacağım.

Her bir tarayıcı için bu açılır pencereleri engellemek mümkün. Şimdi sırayla en çok kullanılan tarayıcılar olan Google Chrome, Mozilla Firefox ve İnternet Explorer için pop-up menüleri engelleme yolları:

1-) İnternet Explorer’da pop-up menü engelleme:

Öncelikle araçlar kısmını tıklıyoruz. Ardından açılan menüde internet seçeneklerini tıklayıp karşımıza gelen pencereden gizlilik seçeneğini seçiyoruz.

Daha sonra açılır pencere engelleyicisini aç kısmını onaylayıp tamam diyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-)  Google Chrome’da  pop-up menü engelleme:

Öncelikle sağ üstteki anahtar şekline tıklıyoruz ve ayarlar kısmından gelişmiş seçeneklere basıyoruz. Ardından içerik ayarları kısmına girerek, pop-up’lar kısmından “Hiçbir sitede pop-up’lara izin verme” seçeneğini tıklayarak pop-up’lardan kurtuluyoruz.

3-) Mozilla Firefox pop-up menü engelleme:

Burada da yine araçlar kısmından seçenekleri tıklıyoruz ve açılan pencereden içerik butonuna basarak “açılır pencereleri engelle” bölümünü seçiyoruz ve pop-up pencereleri engelliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Gelen Aramalar: pop up engelleme,google chrome açılır pencere engelleyicisi açma,chrome açılır pencere engelleyicisi,google chrome açılır pencere engelleyicisi,chrome açılır pencere engelleme,explorer pop up engelleme,chrome pop up engelleme,pop-up engelleyici nasl kaldrlr,google chrome açılır pencere engelleme,açılır pencere engelleyicisi

KİMYASAL BAĞIMIZ VAR!

Comments (2)

 

  1. serdar diyor ki:

    chrome da seçenekler kısmı yok ayarlar var.

    • admin diyor ki:

      Chrome’un önceki versiyonunda ayarlar kısmı “seçenekler” şeklindeydi. Güncellenerek “ayarlar” olmuş. Uyardığınız için teşekkürler Serdar bey… Kolay gelsin

Yorumlarınız Bizim İçin Değerli